• تــازه ها
  • متن دعا
  • فراز صحیفه
اوقات شرعی

آمار بازدید

بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
3824
3897
61668328

آمین

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۱۲ - فراز ۱۶

وَ لَا أَخَافُ عَلَى نَفْسِي إِلَّا إِيَّاكَ، إِنَّكَ أَهْلُ التَّقْوَى وَ أَهْلُ الْمَغْفِرَةِ، صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ اقْضِ حَاجَتِي، وَ أَنْجِحْ طَلِبَتِي، وَ اغْفِرْ ذَنْبِي، وَ آمِنْ خَوْفَ نَفْسِي، إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِيرٌ، وَ ذَلِكَ عَلَيْكَ يَسِيرٌ، آمِينَ رَبَّ الْعَالَمِينَ.

و من بر خود جز از تو نمى ‏ترسم، زیرا تو سزاوارى که از تو بترسند و سزاوارى که بیامرزى، بر محمد و آل محمد درود فرست، و حاجتم روا کن، و خواسته‏ ام (رهائى از عذاب) برآور، و گناهانم بیامرز، و از ترسم ایمن گردان، زیرا تو به هر چیز توانائى، و آنچه خواستم بر تو آسان است، پروردگار جهانیان دعایم به اجابت رسان.

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۱۴ - فراز ۱۶

آمِينَ رَبَّ الْعَالَمِينَ، إِنَّكَ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ، وَ أَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِيرٌ.

پروردگار جهانیان دعایم به اجابت رسان، زیرا تو داراى احسان بزرگ و تواناى بر هر چیزى.

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۱۷ - فراز ۱۶

وَ اسْمَعْ لَنَا مَا دَعَوْنَا بِهِ، وَ أَعْطِنَا مَا أَغْفَلْنَاهُ، وَ احْفَظْ لَنَا مَا نَسِينَاهُ، وَ صَيِّرْنَا بِذَلِكَ فِي دَرَجَاتِ الصَّالِحِينَ وَ مَرَاتِبِ الْمُؤْمِنِينَ. آمِينَ رَبَّ الْعَالَمِينَ.

و آنچه درخواست نمودیم روا ساز، و آنچه از دست دادیم عطا فرما، و آنچه فراموش کردیم براى ما نگهدار، و به وسیله‏ ى آن ما را در جاهاى نیکوکاران و اهل ایمان قرار ده، پروردگار جهانیان (دعاى ما را) اجابت فرما.

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۲۵ - فراز ۳

وَ اجْعَلْهُمْ أَبْرَاراً أَتْقِيَاءَ بُصَرَاءَ سَامِعِينَ مُطِيعِينَ لَكَ، وَ لِأَوْلِيَائِكَ مُحِبِّينَ مُنَاصِحِينَ، وَ لِجَمِيعِ أَعْدَائِكَ مُعَانِدِينَ وَ مُبْغِضِينَ، آمِينَ

و ایشان را نیکوکاران و پرهیزکاران (از گناه) و بینایان (راه حق) و شنوندگان (سخن راست) و فرمانبران خودت و دوستداران پند دهندگان براى دوستانت و دشمنان و کینه‏ داران براى همه ‏ى دشمنانت (که به تو نگرویده ‏اند) قرار ده آمین (خدایا دعایم را روا ساز).

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۲۶ - فراز ۴

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ ارْزُقْنِي مِثْلَ ذَلِكَ مِنْهُمْ، وَ اجْعَلْ لِي أَوْفَى الْحُظُوظِ فِيما عِنْدَهُمْ، وَ زِدْهُمْ بَصِيرَةً فِي حَقِّي، وَ مَعْرِفَةً بِفَضْلِي حَتَّى يَسْعَدُوا بِي وَ أَسْعَدَ بِهِمْ، آمِينَ رَبَّ الْعَالَمِينَ.

بار خدایا بر محمد و آل او درود فرست، و مرا مانند آنچه درخواست نمودم از جانب ایشان روزى فرما (با من چنان کنند که من با آنها مى ‏نمایم) و برخوردارترین بهره‏ ها (چیزهاى شایسته و خوهاى نیک) را که نزد ایشان است براى من قرار ده، و به ایشان بینائى در حق من و شناسائى به فضل و برترى مرا بیافزا تا به وسیله‏ ى من نیکبخت شوند و من به وسیله‏ ى آنان نیکبخت گردم (چون رفتار نمودن آن حضرت با ایشان با چنین اخلاق سزاوار پاداش بسیارى از جانب خداى تعالى است همان سبب نیکبختى آن بزرگوار است به وسیله ‏ى ایشان) اى پروردگار جهانیان دعاء و خواسته‏ ام را روا ساز.

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۴۱ - فراز ۴

شَرِّفْ دَرَجَتِي بِرِضْوَانِكَ، وَ أَكْمِلْ كَرَامَتِي بِغُفْرَانِكَ، وَ انْظِمْنِي فِي أَصْحَابِ الَْيمِينِ، وَ وَجِّهْنِي فِي مَسَالِكِ الْآمِنِينَ، وَ اجْعَلْنِي فِي فَوْجِ الْفَائِزِينَ، وَ اعْمُرْ بِي مَجَالِسَ الصَّالِحِينَ، آمِينَ رَبَّ الْعَالَمِينَ.

به رضا و خشنودى خود درجه و پایه (مقام و منزلت) مرا بلند کن، و به آمرزش خود گرامى داشتنم را کامل نما، و مرا در رشته‏ ى اصحاب یمین و یاران دست راست (آنانکه داراى مقام ارجمند هستند) درآور، و در راه هاى ایمن شدگان (از آفات دنیا و عقوبات آخرت) ببر، و در گروه رستگاران قرار ده، و مجلس هاى شایستگان (پرهیزکاران) را به وسیله‏ ى (رفت و آمد و معاشرت و آمیزش) من آباد گردان، دعایم را روا فرما اى پروردگار جهانیان.

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۴۸ - فراز ۱۲

اللَّهُمَّ وَ اجْعَلْنِي مِنْ أَهْلِ التَّوْحِيدِ وَ الْإِيمَانِ بِكَ، وَ التَّصْدِيقِ بِرَسُولِكَ، وَ الْأَئِمَّةِ الَّذِينَ حَتَمْتَ طَاعَتَهُمْ مِمَّنْ يَجْرِي ذَلِكَ بِهِ وَ عَلَى يَدَيْهِ، آمِينَ رَبَّ الْعَالَمِينَ.

بار خدایا و مرا از اهل توحید (کسانى که به یکتائى و بى‏شریکى تو اقرار دارند) و از اهل ایمان و گروندگان به خود و از اهل تصدیق و اعتراف‏ کنندگان به پیغمبرت و پیشوایانى که طاعت و پیروى از ایشان را واجب کرده ‏اى قرار ده، از کسانى که آن توحید و ایمان و تصدیق به وسیله‏ ى ایشان و به دست هاى آنها واقع مى‏ گردد (از آنانکه مردم را به راه حق راهنمایانند) دعایم را روا کن، اى پروردگار هر صنفى از اصناف آفریده‏ شدگان.

درباره بنیاد صحیفه سجادیه

بنیاد صحیفه سجادیه در استان اصفهان در جهت توسعه فرهنگ قرآن و عترت براساس حدیث ثقلین در سال 1395 تاسیس گردید.

 امید است این کتاب ازرشمند صحیفه سجادیه که تنها کتابی است که از سوی اهل بیت (ع) به نگارش درآمده و به عنوان زبور آل محمد و خواهر قرآن معروف است، بعد از قرآن و نهج البلاغه به آن توجه ویژه شود و در جامعه اسلامیمان مورد توجه و بهر برداری قرار گیرد.

 telegram aparat

logo